kompetence disciplinární komise

ZMĚNA EVIDENCE TRESTŮ V SOUTĚŽÍCH ČSLH

V soutěži za účelem evidence trestů evidují v utkáních uložené osobní tresty a osobní tresty do konce utkání s tím, že v evidenci trestů má každý uložený osobní trest hodnotu 10 bodů a každý uložený osobní trest do konce utkání hodnotu 20 bodů. Jiné tresty se neevidují. Dosáhne-li Hráč hranice 40 bodů, zastavuje se Hráči automaticky činnost na jedno následující utkání, přičemž stejně se postupuje, dosáhne-li Hráč hranice 80 bodů, 120 bodů atd.

K uvededenému pro bližší objasnění doplňují následující příklady:

  • jel-li hráči v utkání uložen osobní desetiminutový trest (v zápise o utkání značeno jako "10") + osobní trest do konce utkání (v zápise o utkání značeno jako "20"), započítává se mu do evidence trestů 30 bodů

  • je-li hráči v utkání uložen vyšší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání, započítává se mu do tabulky 20 bodů

  • je-li hráči uložen trest ve hře (v zápise o utkání značeno jako "25"), do evidence trestů se tento trest neevideuje, neboť podléhá automatickému disciplinárnímu řízení

  • je-li u příslušného hráče evidována hodnota 30 bodů a v utkání je mu uložen např. osobní trest do konce utkání, bude v takovém případě následně činit hodnota uložených vyšších trestů 50 bodů a hráč ma automaticky zastavenou činnost na jedno soutěžní utkání v příslušné soutěži, přičemž v dalším se uložené vyšší tresty v dalším průběhu příslušené soutěže dále připočítávají k již dosažené hodnětě 50 bodů

 

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE A TRESTY

7.1. Pro případ vážného porušování pravidel ledního hokeje nebo pravidel BAHL je sestavena disciplinární komise (dále DK).
7.2. Disciplinární komise má následující pravomoce: 
k hráčům:
a) pozastavení účasti
b) podmínečné vyloučení
c) vyloučení 
k mužstvům:
a) podmínečné vyloučení
b) vyloučení

7.4. Disciplinární komise zasedá ve dvou případech:

  • Automaticky v případě udělení vyššího trestu - OK nebo TH. V tomto případě rozhoduje o výši trestu - ten může ponechat nebo zvýšit.

  • Na výzvu týmu tzv. DK challenge. Týmy mají k dispozici 2x DK challenge v ZČ a 1x v PO. Tu může tým využít nejpozději vždy následující den po svém odehraném utkání! Tato výzva není přenosná mezi ZČ a PO příp. do dalších ročníků. Tým, který DK challenge použije a DK této podnět neuzná (neuloží žádný trest, shledá zákrok jako čistý) o tuto DK challenge přichází. V případě, že je výzva opodstatněná tato DK challenge týmu zůstává. Maximalní počet opakovaných DK challenge je 5 na kompletní sezónu (ZČ i PO). DK challenge by měla sloužit hlavněk upozornění na případné zákroky, které unikly pozornosti rozhodčích během zápasu a u kterých je předpoklad, že by mohly být trestány vyšším trestem (OK př. TH).

7.5. Disciplinární komise uděluje hráčům či mužstvům trest, který bude udělen vždy do začátku příštího hracího dne. Trest bude předán emailem vedoucím družstev daného zápasu, při kterém incident nastal.
7.7. V případě vyloučení do konce zápasu 5+OK je stop na 1 následující zápas a pokuta pro hráče 500 Kč.
7.8. V případě vyloučení do konce zápasu 5+TH je stop na 2 následující zápasy a pokuta pro hráče 500 kč
7.9. DK má možnost uložit podmíněný trest. Podmíněný trest může být uložen na libovolný počet zápasů, dle rozhodnutí DK
7.10. V případě opakovaných incidentů už v minulosti trestaných hráčů může disciplinární komise hráče i vyloučit ze soutěže. Pokud dojde k vyloučení hráče ze soutěže, nemá hráč nárok na žádnou kompenzaci za žádné náklady vynaložené na soutěž.
7.11. Rozhodnutí DK je konečné, pro všechny závazné a není proti němu odvolání.

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

20.07.2024 Jakub Ryšavý (37)
20.07.2024 Krzysztof Staniek (41)
21.07.2024 Milan Ligocki (33)
29.07.2024 David Žila (46)
30.07.2024 Tomáš Szmek (42)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 546992
Posledních 30 dnů: 5067 | Posledních 7 dnů: 942 | Poslední den: 49

© 2024 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne