EXHIBIČNÍ UTKÁNÍ DOPADLO NA JEDNIČKU

V nedělní podvečer se v třinecké Werk areně uskutečnil druhý ročník exhibičního utkání mezi Beskydskou amatérskou hokejovou ligou a výběrem Slezské hokejové ligy.

Utkání, které odstartovalo v 16 hodin začalo slavnostním buly, které hodila Ilonka z nadace Nikdy nejsi sám. Ilonka dostala toto překvapení jako dárek, jelikož v dubnu oslaví třicáté narozeniny. Poté již začalo utkání, ve kterém diváci postupně viděli třináct branek. V první třetině se do dvougólového vedení dostal výběr Slezské ligy díky trefě Labaje a Sobieskeho. Výběr Beskydské ligy ale dokázal nepříznivý stav otočit a v 10. minutě vedl 3:2 (po gólu Ciasnochy a dvou gólech Štěbry). Výběr Slezské ligy ale dokázal v čase 18:13 srovnat.

V první přestávce mohli návštěvníci zhlédnout vystoupení krasobruslařky Amálie Ježowicz z FSC Oceláři Třinec, která bruslí sice teprve druhou sezónu, ale předvedla všem návštěvníkům působivé vystoupení.

I ve druhé třetině viděli návštěvníci velké množství gólů. Nejprve se v čase 25:29 trefil Kamil Tomčík z SHL, ale o třináct vteřin bylo opět srovnáno po brance Marka Wantuloka. Ve 27. minutě hrál výběr BAHLu první přesilovku, ale místo vstřelené branky inkasovali z hole Tomáše Gorného. Přesilovou hru ale nakonec výběr BAHLu v závěru využil a srovnal na 5:5.
V čase 31:29 došlo ke střídání gólmanů na obou stranách, tak aby si zachytali rovnoměrně oba dva gólmani. Na straně BAHL vystřídal Patrika Kluse z Imperatorů Milan Ligocký z Kozubové. Na straně SHL se do branky postavil Jiři Szarzec, který se prostřídal s Petrem Vejvalkou.
V čase 32:53 se do vedení dostal opět výběr Slezské hokejové ligy, když se potřetí v utkání trefil Tomáš Gorný.

Po druhé třetině byly na programu dovednostní soutěže - jako první se proti sobě v kole na rychlost postavili Lukáš Marthaus za BAHL a Marian Cienciala, který byl nakonec o chlup lepší. Ve druhém souboji byl lepší hráč BAHLu Tomáš Čaja, který na třetí pokus, na rozdíl od Karolíny Teofilové z SHL trefil branku přes celé hřiště.
Poslední disciplínou pak byly nájezdy, do kterých oba celky nominovali tři své hráče (z výběru BAHL - Lukáš Kušnirák, Milan Drapa a Radim Koziorek, z výběru SHL - David Wolný, Vlastimil Labaj a gólman Jiří Szarzec). V prvních třech sériích předváděli hráči spíše netradiční zakončení, aby pobavili přihlížející diváky. O vítězi nakonec rozhodla šestá série, ve které vystřelil výhru David Wolný.

Ve třetí třetině viděli diváci už pouze jeden gól a to když v čase 54:14 srovnal na 6:6 Lukáš Kušnirák. Jelikož byl stav po skončení základní hrací doby nerozhodný, následovalo po krátké přestávce prodloužení, ve kterým si hráči vyzkoušeli hru 3 na 3. Ta hodně otevřela hru, čehož využili hráči SHL, kteří dvacet devět sekund po začátku rozhodli gólem Vlastimila Labaje.

Po skončení utkání byli ještě vyhlášeni nejlepší hráči utkání - na straně BAHLu hráč č. 9 - Martin Štěbra, na stráně SHL hráč č. 1 - Jiří Szarzec.

Výsledek ale dnes nebyl tím nejdůležitějším. Tím bylo předání šeku pro nadaci Nikdy nejsi sám. Díky sponzorům, týmům a divákům přímo na stadioně se vybralo 48 173 Kč.

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli a budeme se těšit v příští sezóně při dalším ročníku, snad s větším počtem diváků, kterých do Werk areny zavítali necelých 250, což je možná trochu méně, než vedení obou soutěží předpokládalo.

Jedinou černou tečkou je zranění Jakuba Vandy, který se na začátku utkání zranil u mantinelu. Přejeme mu brzké uzdravení.