Beskydskou amatérskou hokejovou ligu vyhráli buldoci

V sobotu 30. 3. vyvrcholil ve Werk areně 9. ročník Beskydské amatérské hokejové ligy. Pro týmy Kozubové, Monsters, třinecké Imperatory a Buldoky, stejně jako pro jejich fanoušky, to byl okamžik, na který čekali od začátku sezóny.

V utkání o třetí místo byli od začátku lepší Monsters, kteří si šli od začátku za vítězstvím. Už ve třetí minutě se poprvé prosadil Ondřej Chalupa. O tři minuty později bylo srovnáno zásluhou Martina Jurosze. Ve druhé třetiny to ale byli zase Monsters, kteří se prosadili hned v 16. minutě zásluhou Jaroslava Rozkydala. Do konce třetiny přidali ještě jednu branku, když šestnáct vteřin před koncem třetiny využili Ondřej Chalupa přesilovou hru. Ve 37. minutě to bylo již 4:1 po gólu Martina Svobody. Pátou branku mohli přidat třicet vteřin před koncem utkání, ale nařízené trestné střílení neproměnili. Na druhé straně se patnáct vteřin před koncem prosadil David Haratyk, který už jen srovnával na konečných 2:4.

Kozubová, která vyhrála základní část, tak odchází z finálového dne bez cenného kovu, Monsters na druhou stranu dokázali obhájit bronz z loňské sezóny. Za nejlepší hráče utkání byli zvoleni David Haratyk z Kozubové a Ondřej Chalupa z Monsters.

Před druhým utkáním se stadionem rozezněla česká národní hymna v podání Elenky Malířové a Aničky Škobrtalové. Pak už Imperatoři a Buldoci zahájili utkání o letošního mistra ligy. Utkání, stejně jako to předchozí, řídili všichni tři rozhodčí, kteří se podíleli na řízení ligových soutěží během celého roku - Tomáš Zbořil, Kamil Lenomar a Alexandr Kapitanov. Mistrem ligy se po vítězství 2:1 stali Buldoci.
Pro mnohé možná velké překvapení. Ovšem Buldoci se ve druhé polovině soutěže rozjeli k velké jízdě a i ve finále ukázali větší hlad po vítězství. Výborný gólman a obrana, které blokovala spoustu střel, to byl základ úspěchu letošních vítězů ligy.

Buldoci po dvou třetinách kontrolovali průběh utkání, když se dokázali dvakrát prosadit v přesilové hře - poprvé v 5. minutě Tomáš Mátešek, v 17. minutě Pavel Cienciala. Druhý jmenovaný ve 24. minutě fauloval Lukáše Kušníráka, ale nařízené trestné střílení Imperatoři neproměnili.

Po druhé třetině byl pro diváky připraven doprovodný program v podobě vystoupení Kloe Kochové z FSC Oceláři Třinec. Slečna, která závodí teprve první sezónu, předvedla všem přihlížejícím krásnou podívanou.

Finále ještě v koncovce nabídlo vyhrocený závěr. Dvě divoké potyčky a v poslední minutě ještě i snížení z hokejky Tomáše Honsárka na rozdíl jediného gólu. Poslední vteřiny již ale byli zpět v režii Buldoků, kteří tak přebírají velký pohár pro vítěze ligy. Po utkání byli opět vyhlášeni nejlepší hráči utkání, tentokrát byli v obou týmech zvoleni gólmani - na straně Imperatorů Patrik Klus, na straně Buldoků Jakub Kielar.

Děkujeme všem fanouškům, kteří si i v krásném Jarním počasí našli cestu na stadión. Utkání o třetí místo sledovalo cca. 280 diváku a finále pak cca. 350 diváků.

Vítězná sestava:
horní řada zleva: Robin Billich, Lukáš Fifeger, Tomáš Folwarczny, Michal Zlámal, Karel Mikula, Jakub Ciasnocha, Tomáš Matušek, Zbyszek Pustowka, Marian Taraba, Daniel Till, Jakub Vanda, Daniel Mrozek
dolní řada zleva: Pavel Cienciala, Přemek Lysek, David Burdík, Martin Glac, Jakub Kielar, Filip Švarba, Filip Ciasnocha, Jakub Gryč, Antonín Kurowski