Karolína - první brankářka v BAHL!

Karolína - první brankářka v BAHL!

První hráčkou, která se objevila na ledě je v začínající deváté sezóně brankářka Torpéda Havířov Karolína Veselovská. Karolína začala s hokejem před čtyřmi lety díky svému bývalému příteli, který byl taktéž amatérských hokejistou. Proč si vybrala právě post brankářky a mnohem více se můžete dočíst v krátkém rozhovoru.

 

Hokej hraješ čtyři roky, po celou dobu jako gólmanka?  
Ano, celé čtyři roky chytám, jelikož jsem mizerný bruslař a nikdy před tím jsem se bruslení nevěnovala, a proto byly i mé začátky v bráně velmi kruté. První měsíce probíhaly tak, že mě kluci v šatně museli do výzbroje obléct a následně na to do brány dotáhnout. Po půl roce byl opravdu úspěch, když jsem se sama dokázala dopravit do brány bez jediného pádu.

 

Nikdy si nepřemýšlela o tom, že bys to zkusila v útoku a dávala góly?

Dlouho jsem nad změnou pozice přemýšlela a dokonce jsem si roli hráče párkrát zkusila, a i když mě to bavilo, tak jsem se stejně do brány vrátila, protože tam od samého začátku patřím a právě tam je mé místo.

 

Jsi první ženou, která v naší soutěži nastoupila mezi kluky. V soutěžích organizovaných ČSLH to je do určitého věku poměrně normální, že hrají kluci s holkama. Nikdy jsi jako mladší neuvažovala, že bys chtěla dělat hokej?

V době, kdy jsem byla ještě dítě, bylo ještě trochu neobvyklé posílat holky do přípravky, naopak teď je to vcelku normální. A navíc s touto myšlenkou jsem si začala poměrně hluboce pohrávat až od dob puberty, a pro puberťačku, která bruslí maximálně na veřejném bruslení kolem mantinelu, byl tohle jen nedosažitelný sen.

 

Ženský hokej není v České republice příliš propagovaný. Máš o něm aspoň nějaké ponětí?

Samozřejmě, že lehký přehled v oblasti ženského hokeje mám, aspoň co se týče reprezentace. Zdá se mi to i jako povinnost už jen z hlediska, že sama hraji hokej, i když jen na rekreační úrovni.

 

 

V BAHL nastupuješ za Torpedo, za které si odchytala dvě poslední utkání, v nichž si Torpedo připsalo dva body za prohry po nájezdech. Dokážeš nám zápasy krátce shrnout?

Tak první zápas proti Buldokům byl velmi napínavý až do poslední chvíle. V některých situacích hodně vyhrocený a následně bohatý na tresty. Kluci z Torpeda se na první gól neskutečně nadřeli, ale dočkali se. Po celý zápas jsem nepochybovala ani o jednom ze svých hráčů. Potom však přišly samotné nájezdy, ve kterých jsem bohužel zklamala.

Druhý zápas proti pro Imperatorum byl pro nás druhou výzvou jak získat body, už od začátku šlo znatelně poznat, že nám nic zadarmo nedají. Naši hráči zde byli už znatelně aktivnější, více stříleli a měli více šancí než v prvním zápase, ovšem to stále nebylo dost na to, abychom konečně vyhráli.

 

 

Po třech kolech máš nejlepší úspěšnost všech gólmanů v lize (94, 34%).  Jaké to je porovnávat se pouze s klukama?

Být jediná žena mezi samými muži nese své výhody, ale také své nevýhody. Je velmi mnohdy náročné se vyrovnat daleko zkušenějším hráčům, než jsem já   sama. Ale já se s kluky na led vyloženě porovnávat nechodím, jdu si zachytat,  užít si zápas a taky získat nové zkušenosti. Samozřejmě je úžasné slyšet, že   jsem úspěšná a že léta dřiny se konečně někde odráží, ale dělám to hlavně pro  zábavu a můj dobrý pocit.

 

Kromě BAHLu chytáš také ve Slezské hokejové lize. Nastoupila jsi i tam   už do ostrého zápasu?

V SHL lize jsem ještě nenastoupila, můj tým mě zatím neobsadil. Ale nově se   mi naskytla nabídka chytat v ALOHA lize, tuto nabídku jsem přijala.

Diskuze

Nejbližší narozeniny

22.06.2019 Ondřej Chalupa ® (31)
23.06.2019 Jaroslav Slováček (40)
23.06.2019 Juan Źarczyński (29)
24.06.2019 Tomáš Turoň ► (32)
28.06.2019 Radek Cienciala ® (33)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 171845
Posledních 30 dnů: 7005 | Posledních 7 dnů: 1598 | Poslední den: 151

© 2019 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne