Beskydská amatérská liga začala se zpožděním

V minulém týdnu začala s měsíčním zpožděním Beskydská amatérská hokejová liga. „Začali jsme pátým kolem, tak jak to bylo původně v rozpisu. Chybějící utkání prvních čtyř kol budou dohrána v náhradních termínech“ sdělil předseda ligy Lukáš Skotnica.

Ani páté kolo ale nebylo odehráno celé, protože na zimním stadionu začal provoz až v úterý a pondělní utkání tak bude také dohráno v náhradním termínu.

První utkání sezóny bylo reprízou loňského utkání o třetí místo mezi Imperátory a Monsters. Lépe vstoupili do utkání Imperátoři, kteří dokázali zvítězit 4:3. Celé utkání bylo vyrovnané, Imperátoři rozhodli gólem Petra Mlčocha ze 34. minuty.

Ve druhém úterním utkání dokázal Milan Ligocki hned v prvním utkání sezóny vychytat nulu a přispěl svým výkonem k vítězství Kozubové nad Buldokama 0:3. Utkání bylo od začátku hodně nervózní a rozhodčí rozdali na obou stranách velké množství trestů, ze kterých dokázala Kozubová vstřelit všechny tři branky.

První čtvrteční utkání přineslo vysokou výhru Techniků ze Stříteže nad Neborama. Utkání bylo do poloviny první třetiny vyrovnané, Nebory v sedmé minutě vedli 2:1. Pak ale začali úřadovat Technici, kteří dokázali skórovat ještě devětkrát a zvítězili 3:10.

Druhé čtvrteční utkání přineslo vyrovnané utkání mezi Torpedem a Dynamem Mosty. První branku vsítil Igor Lýsek v 7. minutě, na další branky si ale museli fanoušci počkat až do začátku třetí třetiny. Na 0:2 zvyšoval ve 31. minutě opět Igor Lýsek, ale o čtyři minuty to bylo po brance Reného Cechela zase jenom o gól. Vyrovnat se Torpedu nepodařilo. Mosty přidaly ve 42. a 45. minutě další dvě branky a zvítězily 1:4.