Nová pravidla ČSLH

Nová pravidla ČSLH

Před letošní sezónou došlo k úpravě pravidel, které jsou platné pro ČSLH na další čtyři sezóny, tedy do roku 2022. V článku se vám pokusíme shrnout ty nejdůležitější změny, které se dotknou také pravidel BAHL, jelikož ne všechna pravidla budou v BAHL používána.

 

Na konci článku jsou pak připojeny dokumenty s celými pravidly pro sezóny 2018 - 2022 a nejdůležitější změny pravidel.

Pravidlo č. 19 - Změna vyhrazeného území brankoviště - od nové sezóny došlo ke zmenšení brankoviště.

                                                                       

Pravidlo č. 53 - Určení místa vhazování po uloženém trestu. Podle starého výkladu pravidel se při trestu vhazovalo u branky tohoto týmu. Podle nového se bude u branky potrestaného týmu vhazovat také po uložení osobního trestu nebo trestu do konce utkání.

Změněny byly také dvě pravidla týkající se samostatných nájezdů. Prvním pravidlem je pravidlo č. 63, které dovoluje brankářům obou týmů během nájezdů k určení vítěze zůstat ve svých brankovištích. Pravidlo č. 167 poté dává možnost jet trestné střílení komukoliv z týmu, oproti tomu, že ho musel provést hráč, který byl faulován.

Pravidlo č. 94 - Dosažení gólu. Podle nového výkladu pravidel pokud se dostane brankář zcela mimo brankoviště, útočící hráč může stát zcela v brankovišti.

K mnoha změnám došlo ve velikosti ukládaných trestů za jednotlivé fauly.
Pravidlo č. 88 - Střídání hráčů během hry. V původním vysvětlení pravidel nesměl střídající hráč hrát pukem ani se jinak zapojit do hry. Kromě tohoto nemůže střídající tým střídáním získat územní výhodu ani přečíslení.

                                      

                                      

Pravidlo č. 119 - Vražení na hrazení. Nejnižší možný trest za vražení nahrazení je dvouminutový trest a automatický desetiminutový osobní trest.
Pravidlo č. 123 - Naražení zezadu. Při bezohledném ohrožení (např. zranění) po naražení zezadu je možné uložit buď větší trest a automatický osobní trest do konce utkání anebo trest ve hře.
Pravidlo č. 124 - Zásah do hlavy nebo krku. Hráči může být za zásah do hlavy nebo krku (např. při zranění) uložen také větší trest a automatický osobní trest do konce utkání anebo trest ve hře.

Pravidlo č. 153 - Pozdní dohrání. Jedná se o nově vzniklé pravidlo. Pozdní dohrání představuje nedovolený bodyček na připraveného nebo i nepřipraveného hráče, který je ve zranitelné pozici, protože již nemá puk pod kontrolou, ani v držení.mHráč v poli, který není v bezprostřední blízkosti protihráče majícího puk pod kontrolou nebo v držení, a přesto ho opožděně dohraje, bude uložen trest.
Bezprostřední blízkost je určena dvěma způsoby:
1) délka natažené ruky s hokejkou
2) časová prodleva max. 0,5 vteřin

                                        


Pravidlo č. 160 - Podkopnutí. Za podkopnutí je možné uložit buď větší trest a automatický osobní trest do konce utkání anebo trest ve hře.
Pravidlo č. 167 - Podrážení. Trest se uloží, pokud hráč použije hůl, brusli, nohu nebo ruku, aby soupeři způsobil ztrátu rovnováhy nebo pád.

                                      

Nejdůležitější změny pravidel

Pravidla 2018 - 2022

Diskuze

Nejbližší narozeniny

19.07.2019 David Suszka (34)
21.07.2019 Milan Ligocki (28)
28.07.2019 Michal Klačko (36)
30.07.2019 Marek Maryniok (46)
30.07.2019 Tomáš Szmek (37)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 179673
Posledních 30 dnů: 8163 | Posledních 7 dnů: 1894 | Poslední den: 81

© 2019 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne