Úprava pravidel před začátkem sezóny

Úprava pravidel před začátkem sezóny

Před začátkem sezóny došlo k úpravě pravidel nejen ČSLH, ale také těch našich ligových. V prvním ze dvou článků vám přinášíme změny těch našich, v dalším článku pak rozebereme ty svazové, které se budou týkat také naší ligy.

Nejdůležitější změnou je vytvoření zapsaného spolku Beskydská amatérská hokejová
liga, z. s. Spolek byl vytvořen během léta a do jeho vedení byli dosazeni Lukáš Skotnica, Petra Nevelöšová a Tomáš Kantor.

Druhou důležitou změnou je počet registrovaných hráčů v týmu. Jejich počet se mění z původních dvou na tři. Do utkání ale stále můžou zasáhnout pouze dva z těch tří hráčů.

Další velkou novinkou je vytvoření disciplinární komise. Jejím předsedou byl zvolen Tomáš Čaja, jedním ze členů je rozhodčí Martin Stonavský, další tři členové budou zvoleni z řad hráčů. Disciplinární komise bude mít za úkol řešit nepotrestané zákroky v utkáních, ale hlavně rozhodovat o výši trestů při větších faulech. „Z tohoto důvodu byly zakoupeny také kamery, které budou celé utkání nahrávat a z jejichž záznamů bude moci disciplinární komise vycházet,“ dodává předseda ligy Lukáš Skotnica

V nadcházející sezóně dojde ke změně používání dresů. Domácí tým bude nastupovat k utkání ve světlých dresech.

 

Na poslední úpravu pravidel si budeme muset počkat na finálový den. Pokud totiž nedojde během finálových utkání k určení vítěze po základní hrací době, nebudou následovat pouze nájezdy, ale stejně jako v profesionálních hokejových ligách se týmy pokusí získat výhru na svou stranu během pětiminutového prodloužení 3 na 3. Pokud ani tehdy nebude rozhodnuto, bude pokračovat série pěti nájezdů k určení vítěze.

 Celá pravidla ke stažení - zde.

 

Diskuze

Nejbližší narozeniny

16.02.2019 Jakub Vanda ® (35)
16.02.2019 Daniel Lapčák ► (37)
17.02.2019 Tomáš Kantor (34)
22.02.2019 Rostislav Martynek (38)
22.02.2019 Martin Rajski (33)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 132394
Posledních 30 dnů: 12386 | Posledních 7 dnů: 2918 | Poslední den: 214

© 2019 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne