Výsledek není důležitý

Včera se Werk areně uskutečnilo vůbec první měření sil mezi Beskydskou amatérskou hokejovou ligou a mezi 2. Kopřivnickou ligou. Jak ale vyplívá ze samotného názvu, v dnešním měření sil nešlo o to, kdo v utkání zvítězí, ale o to, aby si to hráči na ledě, stejně jako fanoušci v hledišti užili. Utkání totiž mělo charitativní nádech a zúčastnily se ho i děti z nadace Nikdy nejsi sám. Ty mohly před samotným utkáním navštívit kabinu hráčů, podívat se na rozbruslení z bezprostřední blízkosti či se vyfotit s hráči. Golasowski Radek pak vhodil slavnostní buly.

První siréna oznamující gól se halou rozezněla už po sedmdesáti čtyřech sekundách, když se trefil Slipek Tomáš. Stejný hráč pak překonal gólmana Lukšíka o minutu a půl později a zvyšoval na 2:0. Do konce první třetiny si Kopřivnická liga dokázala postupně vypracovat šestigólový náskok.

Po první třetině bylo pro diváky nachystáno vystoupení krasobruslaře Jakuba Kršňáka, kterého budou moci diváci vidět také v muzikálu Sněhurka.

Ve druhé třetině byl aktivnější výběr BAHL, ale perfektně chytající David Mec odolával všem střeleckým pokusům. První gól zaznamenal až ve 31. minutě Vojtěch Karch, který se trefil za záda střídajícího gólmana Davida Kováře. Ten dovolil hráčům BAHL přidat do konce třetiny ještě dvě branky, nejprve se prosadil Martin Lisztwan, po něm Garbulinský Jiří. Poslední slovo měli ale i ve druhé třetině hráči Kopřivnické ligy, ve 40. minutě překonal Eduarda Wantuloka Balcar Dalibor.

Po druhé třetině bavily diváky hráči dovednostními disciplínami. Nejprve čekalo na vybrané hráče kolo na rychlost, následně střelba z brankové čáry do odkryté brány, třetí disciplínou byly samostatné nájezdy. Ve všech třech dovednostních disciplínách byli úspěšnější hráči Kopřivnické ligy.

kolečko na rychlost

Filip Ciasnocha (BAHL)/Sýkora Richard (KOPŘIVNICKÁ)

vítěz: Sýkora Richard

střelba z brankové čáry

Vojtěch Karch (BAHL)/Balcar Dalibor (KOPŘIVNICKÁ)

vítěz: Balcar Dalibor

nájezdy

Lisztwan Martin - nedal, Švarba Filip - nedal, Chalupa Ondřej - nedal (BAHL)

Žáček Milan - dal, Michálek Radek - dal, Douda Jiří - dal (KOPŘIVNICKÁ)

vítěz: Kopřivnická

Ve třetí třetině uskočili hráči Kopřivnické ligy týmu BAHL o pět branek, když se ve 45. minutě prosadil Milan Žáček. Hráči BAHL se ale ani za této situace nevzdávali a během čtyř minut dokázali utkání zdramatizovat třemi vstřelenými góly. Tři brankové vedení vrátil na hokejky hráčům z Kopřivnické ligy v 59. minutě Slipek Tomáš, který tímto gólem zkompletoval hattrick. BAHL se pokusila ještě o hru bez brankáře, ale ta už, stejně jako nařízené trestné střílení v čase 60:00, žádnou změnu na skóre neměla.

Dnes ale doopravdy nešlo o hokejový výsledek. Na konci utkání byli nejprve vyhlášeni nejlepší hráči utkání, pro které věnoval ceny FilipHockey. Na straně Kopřivnické ligy byl vyhlášen nejlepším hráčem Balcar Dalibor, na straně BAHL gólman Eduard Wantulok.

Tím nejdůležitějším bodem celé akce bylo předání šeků pro nadaci Nikdy nejsi sám a na podporu rodiny Tomáše Rumíška. Díky sponzorům a divákům přímo na stadioně se pro každého vybralo neuvěřitelných 14 850 Kč. Moc děkujeme všem, kteří se do akce zapojili a budeme se těšit při podobných akcích i v příštích letech.

BAHL – 2. KOPŘIVNICKÁ LIGA

6:9 (0:6)(3:1)(3:2)

branky: 31. Karch (Chrapek, Klega), 32. Lisztwan (Hlavenka, Lanc), 35. Garbulinský (Chalupa), 50. Chalupa (Klega, Karch), 52. Drapa (Branczyk), 54. Szmek (Ciasnocha) - 2. Slipek (Byrtus, Balcar), 3. Slipek (Brus), 12. Byrtus (Slipek, Michálek), 14. Balcar (Sýkora), 15. Michálek (Herman), 16. Brus (Žáček, Sýkora), 40. Balcar (Brus, Žáček), 45. Žáček (Balcar, Brus), 59. Slipek (Michálek)

průběh: 0:6, 3:6, 3:8, 6:8, 6:9

tresty: 3:3 + TS za faul hráče Kopřivnická liga – TS neproměněno