Kdo si zahraje o medaile?

Kdo si zahraje o medaile?

HC IMPERATORS - HC MONSTERS

Monsters dokázali podruhé za sebou zvednout nad hlavu pohár pro vítěze základní části, ale ani v letošní sezóně si nezahrají o vysněné první místo. V loňské sezóně nedokázali projít přes Buldoky, se kterými vypadli již ve čtvrtfinále, letos jim stopku před bojem o první místo vystavil Hrádek. Nejlepším střelcem Monsters byl Ondřej Chalupa, který vyhrál kanadské bodování celého ročníku BAHL. V osmnácti utkáních dokázal nasbírat třicet sedm kanadských bodů za dvacet tři gólů a čtrnáct asistencí. Což znamená, že nasbíral dva body na zápas. Stejně si vedl v play-off, v němž nasbíral v sedmi utkáních třináct bodů (7+6). Hned tři hráči Monsters se dokázali po základní části probojovat do TOP10 hráčů v kanadském bodování ligy, kromě již zmíněného Ondřeje Chlupy se to podařilo také Martinu Karolovi a Tomáši Koláčkovi.

Čtvrtfinálovým soupeřem Monsters se stala Střítěž, která postoupila do vyřazovacích bojů z posledního možného místa po předkole. Monsters nenechali nic na pochybách a zvítězili 3:0 na utkání. Nemůžu říct, že úplně lehce, neboť v posledním zápase museli o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V semifinále narazili Monsters na Hrádek, se kterým nedokázali uhrát ani jedno utkání a vypadli po prohrách 3:5, 4:8 a 4:5.

Imperators se po základní části umístili až na pátém místě s 31 body na kontě, stejně jako čtvrtí Buldoci, ti ovšem měli lepší vzájemné zápasy a tak skončili čtvrtí. Nejlepším hráčem po základní části byl Vojtěch Karch, který se v kanadském bodování umístil na dvanáctém místě se sedmnácti kanadskými body, které nasbíral za sedm gólů a deset asistencí. Nejlepším střelcem v play-off se stal Lukáš Marthaus, který v devíti zápasech nasbíral deset kanadských

Cestu za obhajobou druhého místa začali Imperatoři čtvrtfinálovými boji právě s Buldoky. Buldoci dokázali s Imperatory uhrát pouze jednu výhru a do semifinále tak postoupili Imeratoři.

V semifinále narazili Imperatoři na Kozubovou. Ta si ve čtvrtfinále poradila s loňským mistrem Neborami a i v sérii s Imperatory byla tím lepším celkem. Hned tři utkání z pěti musely rozhodnout až nájezdy a Kozubová se po třech zápasech ujala vedení v sérii 2:1. Imperatoři ale dokázali ve čtvrtém utkání zabrat a srovnali stav série na 2:2. V posledním utkání si pak lépe vedla Kozubová, která si po třech letech zajistila postup do finále.

Ve vzájemných utkáních byli v letošní sezóně lepší Monsters, kteří si odnesli celkem čtyři body za výhru 4:0 v první kole a prohru po nájezdech 5:6 ve druhém vzájemném utkání.

HC KOZOBOVÁ - HC HRÁDEK

HC Kozubová se po základní části umístil na druhém místě s 36 body (11 výher, 3 prohry po nájezdech a 4 prohry v základní části). Nejlepším střelcem byl Martin Lisztwan (v kanadském bodování ligy na 9. místě) s osmnácti body, které nasbíral na osm gólů a deset asistencí.

Ve čtvrtfinále narazila Kozubová na vítěze loňského ročníku, kterému se ale v letošním ročníku nedařilo a do čtvrtfinále se musely Nebory probojovat z předkola. Kozubová.
Do vedení v série se dostaly Nebory, ale v dalších utkání byla lepší Kozubová, která vyhrála v sérii 1:3 a postoupila do dalších bojů.

V nich narazila na třinecké Imperatory. Do této série vstoupili lépe Imperatoři, kteří dokázali v prvním utkání zvítězit po samostatných nájezdech. Další dva zápasy ale vyhrála na nájezdy Kozubová a ujala se vedení v sérii 1:2. Před čtvrtým utkáním měla mečbol, ale Imperatoři zabojovali a zvítězili 8:3. V posledním pátém utkání byla lepší Kozubová, která zvítězila 1:4 a postoupila do finále.

Druhým finalistou je HC Hrádek, který si finále zahraje po roční pauze. HC Hrádek je nejúspěšnějším v dosavadní historii ligy. Tu ovládl celkem pětkrát, z toho vyhrát čtyřikrát
v řadě. Je také držitel tří prezidentských pohárů pro vítěze základní části. Dvakrát tento tým vyhrál základní část i play-off v jedné sezóně.

HC Hrádek se letos umístil na posledním možném místě zajišťující mu přímý postup do
play-off. Nejlepším hráčem HC Hrádek se stal Jakub Pav, který skončil na třetím místě s třiceti kanadskými body za čtrnáct gólů a šestnáct asistencí.

Ve čtvrtfinále dokázal Hrádek vyřadit HC Torpedo Havířov ve třech utkáních a ve stejném počtu utkání si poradil také s Monstery, které vyřadil v semifinále.

Kdo získá letos titul? Bude se opakovat finále 2015, ve kterém se utkali stejně jako letos HC Hrádek a HC Kozubová a úspěšnějším týmem byl Hrádek?  Nebo vyhraje letos Kozubová, která by zvedla mistrovský titul nad hlavu poprvé? Vzájemné zápasy letošní sezóny hrají více do karet Kozubové, která porazila Hrádek v obou utkáních.

Diskuze

Tabulka

1. CJTH Czarne Pantery 0 0:0 0
2. HC Buldogs Hradiště 0 0:0 0
3. HC Dynamo Mosty 0 0:0 0
4. HC Hrádek 0 0:0 0
5. HC Imperators Třinec 0 0:0 0
6. HC Kozubová 0 0:0 0
7. HC Nebory B 0 0:0 0
8. HC Technici Střítež 0 0:0 0
9. HC Torpedo Havířov 0 0:0 0
10. Monsters 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

21.09.2018 Jan Osmanczyk (39)
25.09.2018 Petr Stec (35)
28.09.2018 Václav Haratyk (41)
04.10.2018 Martin Blahut ® (30)
08.10.2018 Tomáš Folwarczný (42)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 81609
Posledních 30 dnů: 4829 | Posledních 7 dnů: 1053 | Poslední den: 55

© 2018 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne