Imperatoři a Hrádek jsou blíže finále

Liga nabírá na obrátkách a zápasové vytížení se začíná podobat tomu profesionálních hokejistů. Po tom, co v úterý skončilo čtvrtfinále, rozběhlo se ve čtvrtek v podvečer na zimním stadioně v Českém Těšíně semifinále.

K prvnímu utkání nastoupili Imperatoři a Kozubová. Imperatoři se do vedení dostali díky využité přesilové hře v 7. minutě zápasu, když se poprvé v play-off prosadil Tomáš Honsárek. Kozubová stihla vyrovnat na konci první třetiny a ve 29. minutě se ujala vedení v zápase. Jenže Imperatoři se nevzdali a ve vlastním oslabení ujel Vojta Karch a po krásné přihrávce se do prázdné brány trefoval Václav Karch. Ve 41. minutě tak bylo na zimním stadioně srovnáno a o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Vojtěch Karch
a první bod v sérii tak jeho zásluhou vybojovali Imperatoři.

HC KOZUBOVÁ - HC IMPERATORS

2:3 sn. (1:1)(1:0)(0:1)

branky: 13. Blahut (Lisztwan), 29. Haratyk (Pszczolka) - 8. Honsárek (Wojtas), 41. Karch Va. (Karch Vo.), roz. nájezd - Karch Vo.

Druhé utkání patřilo Hrádku, který dokázal otočit nepříznivý stav, když po pěti minutách utkání prohrávali už 3:0. V 10. minutě snížil za Hrádek Jakub Pav, na 3:2 snižoval v 18. minutě Szlaur. Na začátku třetí třetině pak stejný hráč vyrovnal na 3:3 a zavelel k obratu v utkání. Ten se nakonec Hrádku podařil, do konce zápasu přidal další dvě branky a ujímá se vedení v sérii 1:0.

MONSTERS - HC HRÁDEK

3:5 (3:1)(0:1)(0:3)

branky: 1. Chalupa (Linek), 3. Linek (Látal), 5. Hoffmann (Chalupa) - 11. Pav J. (Szlaur), 18. Szlaur (Pav M.), 31. Szlaur (Pyszko), 39. Pav M. (Szmek), 44. Szmek (Pav)