Čtvrtfinále je u konce

V úterý 6. 3. byly na zimním stadioně sehrány poslední dvě utkání čtvrtfinálových sérií letošního ročníku.

K prvnímu utkání nastoupili Buldoci a Imperatoři, kteří měli druhý mečbol. Ten tentokrát dokázali využít a zajistili si účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy ligy.

Vítězství se ale nerodilo lehce, Imperatoři sice vedli po první třetině 2:0 a na začátku druhé navyšovali na 3:0, přesto se dokázali Buldoci dostat zpátky do utkání a ve 26. minutě se dotáhli na rozdíl jediného gólu. Na 4:2 zvyšoval v čase 26:32 Václav Karch. Jenže Buldoci v první minutě třetí třetiny využili přesilovou hru a opět to bylo pouze o gól. Poté už ale stříleli branky pouze Imperatoři. Nejprve zvyšoval na 5:3 Václav Karch a následně pečetil výhru gólem do prázdné brány tři minuty před koncem Petr Bukva.

HC IMPERATORS TŘINEC - HC BULDOGS HRADIŠTĚ

6:3 (2:0)(2:2)(2:1)

branky: 9. Uherek (Karch Vo.), 12. Kušnirák (Marthaus), 17. Hlavenka (Marthaus), 27. Karch Va., 32. Karch Va. (Sabela), 43. Bukva - 21. Ciasnocha (Folwarczný), 26. Kurowski (Ciasnocha), 31. Švarba (Matůšek)

Ve druhém utkání měla na svých hokejkách mečbol Kozubová. A ani ta nedovolila, aby série dospěla do pátého utkání a rozhodla o svém postupu v samostatných nájezdech. Nebory do utkání vstoupili lépe a během třinácti sekund 12. minuty vedli 2:0 po gólech Bogdana Piwka a Aleše Hoty. Kozubová se ale nevzdala, nejprve v čase 27:06 snižoval na 2:1 Martynek a když se o minutu a půl později trefil Pszczolka, bylo srovnáno. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl a tak museli o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byla úspěšnější Kozubová, která si po výhře 2:3 sn. zajistila postup do semifinále.

HC NEBORY - HC KOZUBOVÁ

2:3 SN. (2:0)(0:2)(0:0)

branky: 12. Piwko (Szkandera), 12. Hota (Osmanczyk) - 28. Martynek (Zachara), 29. Pszczolka (Worek), roz. nájezd - Lisztwan