Druhé čtvrtfinále BAHL - tři týmy jdou do trháku!

Tři čtvrtfinálové série můžou skončit již v příštím kole. Hrádek, Imperatoři i Monsters zvládli lépe i své druhé čtvrtfinálové zápasy a mají matchball.

Imperatoři si v prvním úterním utkání vypracovali do poloviny utkání pětigólový náskok, který nakonec dokázali udržet, ač se Buldoci snažili ze všech sil vyrovnat a dokázali se dotáhnout na rozdíl dvou branek. Poslední gól přišel až ve 45. minutě a víc času Buldoci na vyrovnání neměli. Buldoci tak budou muset v úterý zabrat a pokusit se nepříznivý stav utkání změnit.

HC Impertors Třinec - HC Buldogs Hradiště
5:3 (1:0)(2:0)(1:3)

branky: 13. Bukva (Mlčoch), 20. Kušnirák (Honsárek), 27. Marthaus (Honsárek), 32. Uherek (Karch), 33. Marthaus (Honsárek) – 34. Švarba (Folwarczný), 43. Folwarczný (Gryč), 45. Ciasnocha (Vanda)

Stejná situace nastala také v druhém úterním utkání. Hrádek si své vedení pojistil ve 22. minutě, když zvyšoval již na 3:0. Utkání bylo hodně nervózní a na obou stranách padalo hodně trestů. Torpedo dokázalo využít jednu z nabízených dvojnásobných přesilovek, a v 35. minutě snižoval Lukáš Skotnica na 3:1. Více puků už ale za záda Eduarda Wantuloka protlačit nedokázali.

HC Hrádek - HC Torpedo Havířov
3:1 (2:0)(1:0)(0:1)

branky: 15. Pav (Branczyk), 17. Drapa (Wantulok), 23. Pav (Wantulok) – 35. Skotnica (Heczko)

Jediným týmem, který dokázal stav v sérii vyrovnat, byla Kozubová, která otočila nepříznivý stav utkání. Nebory se dostaly do vedení v 11. minutě, když využily hned první nabízenou přesilovku. Kozubová vyrovnala ve 25. minutě a během třetí třetiny přidala další tři branky, čímž dokonala obrat a v sérii si připisuje první vítězství.

HC Nebory B - HC Kozubová
1:4 (1:0)(0:1)(0:3)

branky: 11. Piwko (Stec) – 26. Cienciala (Haratyk), 32. Cienciala, 42. Worek (Cienciala), 45. Lisztwan

V posledním utkání druhého čtvrtfinálových soubojů se málem zrodilo největší překvapení celého kola. Když ve 30. minutě zvyšovali Monsters na 0:2, vypadalo to, že i tento zápas bude mít jistého vítěze. Střítež ale dokázala dvěma slepenými góly ze 34. minuty srovnat a rázem bylo postaráno o zajímavou zápletku. Ve 41. minutě se navíc Střítež dostala do vedení. V čase 42:22 byl vyloučen hráč Stříteže Zdeněk Minář a Monsters nabízenou přesilovou hru dokázali zužitkovat. Obrat pak dokonali čtyřicet devět sekund před koncem poslední sirény a připisují si druhý bod ve čtvrtfinálových soubojích.

HC Technici Střítež - Monsters
3:4 (0:0)(0:2)(3:2)

branky: 34. Chovaniak (Martiniak), 35. Cybel, 41. Zawadzki – 20. Škopek (Hanák), 30. Rozkydal (Chalupa), 44. Chalupa (Klega), 45. Linek (Klega)