Čtvrtfinále play-off má za sebou první kolo

V minulém týdnu začalo na zimním stadioně v Českém Těšíně čtvrtfinále Beskydské amatérské hokejové ligy. Série jsou hrané na tři vítězné utkání a postupující si zařídí místo na finálovém dni, který se již tradičně odehraje ve Werk aréně v Třinci.

V prvním úterním zápase se utkalo Torpedo Havířov s Hrádkem. Hrádek se dokázal prosadit již po dvou minutách hry a do konce první třetiny navýšili své vedení na 2:0. Utkání bylo hodně nervózní a oba týmy si hodně poseděly na trestné lavici. Radim Koziorek tam skončil hned čtyřikrát. Torpedo snižovalo na 1:2 na začátku druhé třetiny, ale Hrádek si rychlým gólem opět vypracoval dvoubrankové vedení. V poslední minutě  utkání pak přidali hradečtí čtvrtou branku a připsali si první důležité vítězství v sérii.

HC Torpedo Havířov – HC Hrádek
1:4 (0:2)(1:1)(0:1)

branky: 22. Mazur (Koziorek) – 2. Wantulok (Drapa), 7. Pav (Walach), 27. Goryl (Szlaur), 45.  Branczyk (Drapa)

Ke druhému úternímu utkání nastoupili Imperatoři a Buldoci. Buldoci mají Imperatorům co vracet, v loňské sezóně je vyřadili ve velmi vyrovnané sérii semifinálových bojů. Do utkání vstoupili Buldoci lépe a od 12. minuty vedli zásluhou Tomáše Matůška. Imperatoři srovnali
o půlminutu později, když se prosadil Lukáš Marthaus. Ve 28. minutě využili Imperatoři přesilovou hru a poprvé v utkání se dostali do vedení. V čase 42:38 byl vyloučen hráč Buldoků Kurowski Antonín za vysokou hůl a vypadalo to, že je rozhodnuto. Buldoci se ale nevzdali a ve vlastním oslabení vyrovnali na 2:2. Jenže ani Imperatoři nechtěli dopustit nájezdy a v čase 44:18 jim vrátil vedení na hokejky svým druhým gólem Václav Karch. Víc už se toho v utkání nestalo a Imperatoři si připisují první bod do tabulky.

HC Buldogs - HC Imperators
2:3 (1:1)(1:0)(0:2)

branky: 12. Matušek (Kurowski), 43. Švarba (Fifinger) - 13. Marthaus (Bukva), 28. Karch Va. (Mikula), 45. Karch Va. (Mikula)

Čtvrteční utkání přinesly souboje prvních dvou týmů tabulky po základní části s týmy, které si svou účast museli vybojovat v předkole.

V prvním čtvrtečním utkání se střetli Monsters se Stříteží. Začátek utkání byl dlouho vyrovnaný, do vedení se poprvé dostala Střítež na začátku druhé třetiny. Během pěti minut padlo pět branek, lépe z toho vyšli hráči Monsters, kteří se dostali do vedení 2:3. Ve 21. minutě bylo na zimním stadioně srovnáno a Střítež dlouho držela naději na senzační výsledek v prvním zápase série. O výsledku rozhodla až závěrečná perioda, ve které přidali hráči Monsters tři branky a ujali se vedení 7:3, Střítež už jen ve 44. minutě korigovala na konečných 7:4.

Monsters – HC Technici Střítež
7:4 (0:1)(3:2)(4:1)

branky: 16. Karola (Nytra), 17. Klega (Rozkydal), 18. Hanák (Linek), 35. Rozkydal (Chalupa), 38. Hanák (Karola), 39. Rozkydal (Látal), 43. Látal (Linek) – 13. Cybel (Martiniak), 16. Cybel (Chovaniak), 21. Swienczek (Cybel), 44. Chovaniak (Martiniak)

Ve druhém čtvrtečním utkání vedla již od 5. minuty Kozubová, která si své vedení hlídala až do konce druhé třetiny, kde v rozmezí tří minut otočili hráči Nebor na 1:2. V poslední třetině přidali další dvě branky a připisují si první vítězství v sérii.

HC Kozubová – HC Nebory
1:4 (1:0)(0:2)(0:2)

branky: 5. Szmek – 27. Szuscik, 30. Mendrok (Szuscik), 36. Běhálek (Lanc), 45. Lanc