Hodnocení základní části BAHL 2023-2024 a pozvánka na PlayOff

Je za námi letošní ročník základní části BAHL 2023-2024 a je na čase trochu statistik.

Nejlépe si v základní části poradil tým HC Monsters, který ovládl soutěž s 34 body a zaslouženě získal pohár pro vítěze zakladní části - tato trofej mu bude předána před prvním čtvrtfinálovým zápasem. Na druhém místě je následoval tým HC Imperators se ziskem 33 bodů. Třetí příčku obsadil tým HC Hrádek se ziskem 26 bodů. O bod míň se ziskem 25 bodů se na čtvrtém místě umístil tým HC Buldogs Hradiště. Na pátém místě skončil tým HC Vendryně se ziskem 23 bodů. Se shodným bodovým ziskem 20 bodů zakončili sezónu dva týmy. HC Ropice díky lepší vzájemné bilanci se umístili na šestém místě, sedmí sezonu zakončil tým HC Nebory "B". Poslední postupové místo do PlayOff pro sebe urvali hráči týmu HC Foxes se ziskem 18.bodů. Černého petra v podobě nepostupu do vyřazovacích bojů, obsadili hráči týmu KS LUCE, jejich bodový zisk činil 17 bodů.

Vítězům základní části je potřeba pogratulovat, jejich produktivita je vyhoupla zaslouženě do čela tabulky a se vtřelenými 75 goly jsou nejproduktivnějším týmem soutěžě. Nejméně přesnou mušku v základní části měl tým HC Imperátors s 41 vstřelenými góly, avšak pevná obrana tento tým vyšvihla na druhé místo tabulky, protože jejich 28 obdržených gólů činí z tohoto týmu nelpépe bráněným mužstvem soutěže. Oproti tomu 63 obdržených branek přikoval tým KS Luce ke dnu tabulky a přiřklo ji označení nejhůře bránícího týmu soutěže.

Letošní ročník BAHL byl opravdu vyrovnaný. Jediný bod rozhodl o nepostupu týmu KS LUCE do PlayOff. Rozdíl mezi šestým a devátým týmem tabulky byl pouhé 3 body a do posledního kola se hrálo jak o bronzovou příčku tak i o samotný postup do vyřazovacích bojů.

Co se týče individuálních statistik, tak neproduktivnějším hráčem základní části je Ondřej Chalupa z týmu Monsters se 40 body, kdy na druhého pronásledovatele měl neuvěřitelný náskok 13 bodů. Hráčem s nejpřesnější muškou je taktéž Ondřej Chalupa s 24 přesnými zásahy. Vyhodnocení nejlepšího brankáře bude upřesněno v následujících dnech.

Čtrvtfinále PO je na programu od 30.1.2024 a proti sbě nastoupí tyto mužstva.

HC Monsters - HC Foxes

HC Imperators - HC Nebory "B"

HC Hrádek - HC Ropice

HC Bulldogs Hradiště - HC Vendryně

Čtrvtfinále se hraje na 3 vítězné zápasy. A tímto bychom chtěli pozdvat na staion všechny fanoušky kvalitního "Amatérského" hokeje. Zápasy budou probíha v pravidelných dnech, úterý a čtvrtek, vždy od 20:15 a 21:45h...