BAHL v číslech - ČTVRTFINÁLE I.

BAHL v číslech - ČTVRTFINÁLE I.

Letošní sezónu nám neočekávaně ukončil koronavirus, nedá se nic dělat, nejsem jediní, kdo kvůli této mimořádné situaci letošní ročník nedohraje a nepozná mistra. Co může zamrzet malinko více je fakt, že se jedná o desátý ročník soutěže.


 

Možná i proto jsme se rozhodli, že se společně postupně podíváme na jednotlivé statistiky - nejenom play-off, ale také základní části. Dnes nás čeká první část statistik pro čtvrtfinále.

 

Letošní čtvrtfinále bylo dlouhé, hned tři série muselo rozhodnout až páté utkání - v něm se radovali hráči Torpeda, Hrádku a Imperatoři. Pouze Nebory dokázali ukončit sérii již po třech vítězstvích.

Jako první se koukneme na zoubek gólmanům. Do bojů o mistra zasáhlo celkem jedenáct gólmanů, pouze ve třech týmech postavili do branky více než jednoho gólmana, ty zbývající spoléhali na svou jedničku. Do všech utkání, které tým odehrál, zasáhli Petr Vejvalka (PAN - 3 zápasy), Marian Franek (NEB - 3 zápasy), Jiří Pastorek (TOR - 5 zápasů), Jan Lukšík (5 - zápasů) a Jakub Kielar (BUL - 5 zápasů).

Nejlépe si v procentuálních statistikách vedl Jakub Kielar, který za svá záda pustil v pěti utkáních sedm gólů ze 139 střel a jeho procentuální úspěšnost se zastavila čtyři setiny pod hranicí 95%. Zároveň vychytal také jedno čisté konto, lépe si v této statistice vede pouze Marian Franek, který za svá záda nepustil gól v prvních dvou utkáních čtvrtfinále.

A jak si v individuálních statistikách vedli hráči v poli? Nejlepšího střelce čtvrtfinále nepoznáme - hned pět hráčů totiž pomohlo svým týmům čtyřmi přesnými zásahy, na druhou stranu je pravdou, že jediný Miroslav Mucha (NEB) potřeboval na tyto čtyři branky pouze dva odehrané zápasy. Společně s ním jsou těmito střelci Radek Mendrok (NEB), Jakub Pav (NEB), Ondřej Chalupa (MON) a Marian Cienciala (VEN). Celkem se střelecky prosadilo ve čtvrtfinále padesát pět hráčů.

I v asistencích se nám objevuje Miroslav Mucha, který si společně se svým spoluhráčem Kamilem Běhálkem připsal pět přesných nahrávek. Jediný rozdíl je v tom, že u Muchy se jednalo ve všech pěti případech o první asistenci, u Kamila byly dvě asistence druhé.

Z předchozích dvou statistik je patrné, že i vítězem Kanadského bodování se stal Miroslav Mucha, který ve dvou odehraných utkáních nasbíral devět kanadských bodů, na druhém místě se s osmi body umístil Ondřej Chalupa, sedm bodů si pak do tabulky připsal Radek Mendrok.

Další statistikou, které jsme se podívali na zoubek, jsou přesilovky a oslabení. Nejtrestanějším týmem ve čtvrtfinále byli Monsters, kteří na trestné lavici strávili přes jeden celý zápas - celkově na trestnou lavici usedli dvacet čtyřikrát. Na druhou stranu dokázali všechna oslabení ubránit. Druhým týmem, který nedostal ani jeden gól v oslabení je Torpedo, zároveň dokázali vsítit v oslabení hned dva góly. Nebyli ale jediní, v oslabení se kromě Torpeda prosadili také Monsters, Imperatoři, Vendryně a dvě branky vstřelil Hrádek. Využitých přesilovek nebylo ve čtvrtfinále mnoho, třikrát ji dokázali využít Imperatoři, jednou dvojnásobnou.

Třikrát došlo utkání až do nájezdů. Lepšími týmy byli Hrádek, který porazil v prvním zápase čtvrtfinále Monsters 2:1, stejně tak v prvním zápase porazili Imperatoři Buldoky, Torpédo pak rozhodlo v nájezdech ve čtvrtém utkání.

 

V pokračování statistik čtvrtfinále se vrátíme ještě jednou ke gólmanům a najdeme nejlepší hráče každého celku.

Diskuze

Tabulka

1. HC Buldogs Hradiště 0 0:0 0
2. HC Hrádek 0 0:0 0
3. HC Torpedo Havířov 0 0:0 0
4. HC Ropice 0 0:0 0
5. HC Vendryně 0 0:0 0
6. HC Imperators Třinec 0 0:0 0
7. HC Kozubová 0 0:0 0
8. HC Nebory B 0 0:0 0
9. HC Pantery Cieszyn 0 0:0 0
10. Monsters 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

03.12.2020 Filip Ciasnocha (24)
06.12.2020 Daniel Heczko (29)
08.12.2020 Lukáš Rothkogel (36)
09.12.2020 Bogdan Piwko (46)
11.12.2020 Mateusz Dudkiewicz (38)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 284480
Posledních 30 dnů: 4123 | Posledních 7 dnů: 1048 | Poslední den: 106

© 2020 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne