Do konce základní části zbývají tři kola a maximálně devět bodů, které si můžou týmy připsat do tabulky. Je to hodně nebo málo? Pojďme se podívat, jak moc to dokáže s tabulkou ještě zamíchat?
O Pohár pro vítěze základní části bojují v tuto chvíli tři týmy. Nejlépe nakročeno mají k celkovému vítězství Nebory, které i po patnáctém kole drží první místo v tabulce s náskokem čtyř bodů nad druhým Hrádkem. Ten, stejně jako třetí Imperatoři, má také ještě stále šanci na zisk poháru, musí ale v posledních třech kolech zabrat a čekat na zaváhání jednoho ze svých soupeřů.
Čtvrté místo momentálně drží Torpedo, které má náskok tří bodů nad pátými Buldoky. Torpedo má účast v play-off už taky skoro 100% jistou, aby do play-off nepostoupili, nesměli by hráči Torpeda získat z posledních tří utkání už ani bod a týmy nacházející se v tabulce pod nimi naopak bodovat naplno. Rozhodující bude utkání Vendryní s Pantery. Pokud Vendryně nebo Panteři vyhrají za tři body, má Torpedo účast v play-off jistou. Pokud by došlo k dělbě bodů, mohlo by se stát, že si při špatné konstalaci hvězd bude muset Torpedo účast vybojovat v předkole.
Buldoci musí o play-off ještě zabojovat. V posledních třech kolech ale nemají nejlehčí los. Tento týden je čeká Hrádek, pak Imperatoři a v posledním kole narazí na Monsters, kteří stejně jako oni body nutně potřebují.
Ropice je jediným celkem, který si již play-off přímou cestou nevybojuje. Na momentálně šestý celek ztrácí deset bodů, což je v tuto chvíli nereálné na zisk. Ostatní tři celky na 7. - 9. místě ale ještě mají o co bojovat a tak až do poslední chvíle jistě budou všechny zápasy hodně vyostřené, protože všechny týmy budou chtít body. Ať už na přímý postup do play-off či na lepší startovní pozici během předkola.
Kdo nakonec postup vybojuje a jak bude vypadat tabulka po 18. kole se dozvíme poslední lednový týden. Od února pak začíná play-off jehož rozlosování můžete již dnes vidět na webu v Rozpisu soutěže.
1. | HC Imperators Třinec | 9 | 48:29 | 23 |
2. | HC Nebory B | 9 | 41:26 | 23 |
3. | Monsters | 9 | 40:29 | 18 |
4. | HC Buldogs Hradiště | 8 | 25:14 | 15 |
5. | HC Ropice | 8 | 23:22 | 12 |
6. | HC Torpedo Havířov | 8 | 28:37 | 9 |
7. | HC Vendryně | 8 | 31:37 | 8 |
8. | HC Hrádek | 8 | 23:44 | 3 |
9. | HC Kozubová | 9 | 21:42 | 3 |
21 (10 + 11)
Vojtěch Karch ®17 (6 + 11)
Petr Bukva16 (12 + 4)
Ondřej Chalupa ®16 (9 + 7)
Bogdan Piwko16 (8 + 8)
Marek HeczkoPočet návštěv: 379459
Posledních 30 dnů: 4309 | Posledních 7 dnů: 928 | Poslední den: 81
© 2022 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz
Diskuze