Mistrem ligy pošesté Hrádek

Finálový den BAHL 2018 započalo utkání o třetí místo mezi týmy Monsters a HC Imperators, kteří se představili v úplně nových černých dresech. Jako první se dostali do vedení zásluhou Tomáše Honsárka Imperatoři již ve 4. minutě, ale o dvě minuty později ukazovala tabule nerozhodný stav, když dokázal Jaroslav Rozkydal využít hned první nabízenou přesilovou hru. Ve dvanácté minutě se Monsters dostali do vedení zásluhou Marka Jurčíka. Těsně před polovinou druhé třetiny pak zvyšoval na 3:1 Hanák Ondřej a Monsters hráli s naprostým klidem na hokejkách.

Po druhé třetiny byl pro diváky nachystán doprovodný program v podobě vystoupení krasobruslařky Anetky Gorné z FSC Oceláři Třinec.

Ve 33. minutě vrátil naději Imperatorům Petr Mlčoch a utkání dostalo nový impulz. Bojovalo se o každý puk, o každý metr ledu. Monstres mysleli pouze na to, jak výsledek udržet, Imperatoři usilovali o vyrovnávací gól. Ten bohužel nepřišel. Naopak Monsters zvládli lépe koncovku utkání, když nejprve Marek Jurčík využil v čase 43:17 nařízené trestné střílení po faulu Tomáše Guzdka a na počátku 45. minuty pak pojistil vítězství Monsters pátým gólem Ondřej Chalupa. Monsters tak poprvé v historii ligy vybojovali medaili, na Imperatory zůstalo nepopulární čtvrté místo.

Poprvé byli v rámci finálového dne vyhlašování nejlepší hráči každého utkání. Sponzorem těchto cen byl FilipHockey, kterému tímto velice děkujeme. Nejlepším hráčem z týmu Monsters byl vyhlášen brankář Jan Lukšík, z týmu HC Imperators Tomáše Honsárek.

MONSTERS - HC IMPERATORS
5:2 (2:1)(1:0)(2:1)

branky: 5. Rozkydal (Klega), 12. Jurčík, 28. Hanák (Rozkydal), 44. Jurčík, 45. Chalupa (Rozkydal) – 4. Honsárek (Guzdek), 33. Mlčoch (Honsárek)

průběh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2

tresty: 2:3 + TS (Mon. – proměněno)

využití: 1:0

střely: 22:41

fanoušci: 190

sestava Monsters: Lukšík – Jurčík, Škopek, Klega – Látal, Chalupa, Hoffmann, Rozkydal, Hanák, Koláček, Karola, Linek
sestava Imperators: Klus (45. Šál) - Guzdek, Sabela, Mikula, Wojtas, Hlavenka -Marthaus, Bukva, Karch Vo., Uherek, Vitásek, Mlčoch, Honsárek, Heczko

V druhém utkání, které na tribunách sledovalo necelých 800 fanoušků, nabídlo hokejovou podívanou hráčů HC Hrádek. Ten prakticky po celé utkání nepustil Kozubovou do žádné větší šance a zvítězil přesvědčivě 0:5. Poprvé se siréna oznamující gól rozezněla třineckou Werk Arenou ve 12. minutě, když se prosadil Milan Drapa. Stejný hráč pak na konci první třetiny zvyšoval na 0:2. O přestávce nás čekalo druhé vystoupení krasobruslařek z FSC Oceláři Třinec, tentokrát se na ledové ploše představila se svojí sestavou Natália Folwarczná.

Ve druhé třetině dál navyšoval Hrádek svoje vedení. V čase 21:13 byl za faul kolenem potrestán hráč Kozubové Szotkowski Tomáš pětiminutovým trestem a automatickým trestem do konce utkání. Hrádek dokázal tuto dlouhou přesilovou hru jednou využít a to hned po dvaceti sekundách zásluhou Jakuba Pava. Ve třetí třetině pak přidal Hrádek další dvě branky, nejprve navyšoval na 0:4 Branczyk Jiří a v poslední minutě utkání zkompletoval svůj hattrick Milan Drapa.  Ten si díky tomu vysloužil cenu pro nejlepšího hráče utkání. Na straně Kozubové si cenu převzal z rukou vedoucího ligy Pszczolka Robert.

HC KOZUBOVÁ - HC HRÁDEK
0:5 (2:1)(1:0)(2:1)

branky: 12. Drapa, 15. Drapa (Pav M.), 21. Pav J. (Walach), 38. Branczyk (Pav J.), 45. Drapa
(Pav M.)
průběh: 0:5
tresty: 4:3 + Szotkowski (KOZ) 5+0K za faul kolenem
využití: 0:2

střely: 29:27
fanoušci: 780
sestava HC Kozubová: Ligocki (Haratyk) – Fajkoš, Pszczolka, Szmek, Zacahara, Di-Giusto – Worek, Blahut, Haratyk, Mechel, Heczko, Jurosz, Szotkowski, Kostka, Plucnar, Lisztwan, Cienciala, Martynek
sestava HC Hrádek: Wantulok (Sztefka) – Pav M., Bocek, Walach, Maryniok, Lorenzi, Pyszko P. – Cieslar, Branczyk, Rusz, Drapa, Wantulok M., Szlaur, Szmek, Pyszko M., Pav J.

Finálový den 2018 je za námi a my děkujeme všem fanouškům za vynikající atmosféru, kterou zvládli během obou utkání vytvořit a budeme se těšit na shledání i v následujících ročnících ligy.