Kdo si zahraje o medaile?

Kdo si zahraje o medaile?

HC IMPERATORS - HC MONSTERS

Monsters dokázali podruhé za sebou zvednout nad hlavu pohár pro vítěze základní části, ale ani v letošní sezóně si nezahrají o vysněné první místo. V loňské sezóně nedokázali projít přes Buldoky, se kterými vypadli již ve čtvrtfinále, letos jim stopku před bojem o první místo vystavil Hrádek. Nejlepším střelcem Monsters byl Ondřej Chalupa, který vyhrál kanadské bodování celého ročníku BAHL. V osmnácti utkáních dokázal nasbírat třicet sedm kanadských bodů za dvacet tři gólů a čtrnáct asistencí. Což znamená, že nasbíral dva body na zápas. Stejně si vedl v play-off, v němž nasbíral v sedmi utkáních třináct bodů (7+6). Hned tři hráči Monsters se dokázali po základní části probojovat do TOP10 hráčů v kanadském bodování ligy, kromě již zmíněného Ondřeje Chlupy se to podařilo také Martinu Karolovi a Tomáši Koláčkovi.

Čtvrtfinálovým soupeřem Monsters se stala Střítěž, která postoupila do vyřazovacích bojů z posledního možného místa po předkole. Monsters nenechali nic na pochybách a zvítězili 3:0 na utkání. Nemůžu říct, že úplně lehce, neboť v posledním zápase museli o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V semifinále narazili Monsters na Hrádek, se kterým nedokázali uhrát ani jedno utkání a vypadli po prohrách 3:5, 4:8 a 4:5.

Imperators se po základní části umístili až na pátém místě s 31 body na kontě, stejně jako čtvrtí Buldoci, ti ovšem měli lepší vzájemné zápasy a tak skončili čtvrtí. Nejlepším hráčem po základní části byl Vojtěch Karch, který se v kanadském bodování umístil na dvanáctém místě se sedmnácti kanadskými body, které nasbíral za sedm gólů a deset asistencí. Nejlepším střelcem v play-off se stal Lukáš Marthaus, který v devíti zápasech nasbíral deset kanadských

Cestu za obhajobou druhého místa začali Imperatoři čtvrtfinálovými boji právě s Buldoky. Buldoci dokázali s Imperatory uhrát pouze jednu výhru a do semifinále tak postoupili Imeratoři.

V semifinále narazili Imperatoři na Kozubovou. Ta si ve čtvrtfinále poradila s loňským mistrem Neborami a i v sérii s Imperatory byla tím lepším celkem. Hned tři utkání z pěti musely rozhodnout až nájezdy a Kozubová se po třech zápasech ujala vedení v sérii 2:1. Imperatoři ale dokázali ve čtvrtém utkání zabrat a srovnali stav série na 2:2. V posledním utkání si pak lépe vedla Kozubová, která si po třech letech zajistila postup do finále.

Ve vzájemných utkáních byli v letošní sezóně lepší Monsters, kteří si odnesli celkem čtyři body za výhru 4:0 v první kole a prohru po nájezdech 5:6 ve druhém vzájemném utkání.

HC KOZOBOVÁ - HC HRÁDEK

HC Kozubová se po základní části umístil na druhém místě s 36 body (11 výher, 3 prohry po nájezdech a 4 prohry v základní části). Nejlepším střelcem byl Martin Lisztwan (v kanadském bodování ligy na 9. místě) s osmnácti body, které nasbíral na osm gólů a deset asistencí.

Ve čtvrtfinále narazila Kozubová na vítěze loňského ročníku, kterému se ale v letošním ročníku nedařilo a do čtvrtfinále se musely Nebory probojovat z předkola. Kozubová.
Do vedení v série se dostaly Nebory, ale v dalších utkání byla lepší Kozubová, která vyhrála v sérii 1:3 a postoupila do dalších bojů.

V nich narazila na třinecké Imperatory. Do této série vstoupili lépe Imperatoři, kteří dokázali v prvním utkání zvítězit po samostatných nájezdech. Další dva zápasy ale vyhrála na nájezdy Kozubová a ujala se vedení v sérii 1:2. Před čtvrtým utkáním měla mečbol, ale Imperatoři zabojovali a zvítězili 8:3. V posledním pátém utkání byla lepší Kozubová, která zvítězila 1:4 a postoupila do finále.

Druhým finalistou je HC Hrádek, který si finále zahraje po roční pauze. HC Hrádek je nejúspěšnějším v dosavadní historii ligy. Tu ovládl celkem pětkrát, z toho vyhrát čtyřikrát
v řadě. Je také držitel tří prezidentských pohárů pro vítěze základní části. Dvakrát tento tým vyhrál základní část i play-off v jedné sezóně.

HC Hrádek se letos umístil na posledním možném místě zajišťující mu přímý postup do
play-off. Nejlepším hráčem HC Hrádek se stal Jakub Pav, který skončil na třetím místě s třiceti kanadskými body za čtrnáct gólů a šestnáct asistencí.

Ve čtvrtfinále dokázal Hrádek vyřadit HC Torpedo Havířov ve třech utkáních a ve stejném počtu utkání si poradil také s Monstery, které vyřadil v semifinále.

Kdo získá letos titul? Bude se opakovat finále 2015, ve kterém se utkali stejně jako letos HC Hrádek a HC Kozubová a úspěšnějším týmem byl Hrádek?  Nebo vyhraje letos Kozubová, která by zvedla mistrovský titul nad hlavu poprvé? Vzájemné zápasy letošní sezóny hrají více do karet Kozubové, která porazila Hrádek v obou utkáních.

Diskuze

Tabulka

1. Monsters 18 88:51 41
2. HC Kozubová 18 46:42 36
3. HC Torpedo Havířov 18 71:48 35
4. HC Buldogs Hradiště 18 75:53 31
5. HC Imperators Třinec 18 60:50 31
6. HC Hrádek 18 64:63 27
7. HC Nebory B 18 49:55 23
8. HC Technici Střítež 18 56:64 20
9. CJTH Czarne Pantery 18 48:91 16
10. HC Dynamo Mosty 18 41:81 10

Kompletní tabulka

Kanadské bodování

Nejbližší narozeniny

19.07.2018 David Suszka (33)
20.07.2018 Jaromír Pustowka (45)
21.07.2018 Milan Ligocki (27)
25.07.2018 Radim Chroboček (40)
29.07.2018 Michal Juzek (31)

Najdete nás na Facebooku

FilipHockey opravené hokejky GorolWeb.cz Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 71794
Posledních 30 dnů: 4494 | Posledních 7 dnů: 1227 | Poslední den: 125

© 2018 Beskydská amatérská hokejová liga | Všechna práva vyhrazena | lukas.skotnica@hctorpedohavirov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne