Série srovnána, rozhodne páté semifinále

Ani čtvrté semifinále neurčilo soupeře Hrádku pro finálový den. Fanoušci Kozubové a Imperatorů budou muset na zimní stadion přijet své týmy podpořit ještě jednou a to ve čtvrtek 22. 3., kdy o postupujícím rozhodne pátý vzájemný souboj.

Do utkání lépe vstoupila Kozubová, která v čase 8:01 otevřela skóre zásluhou Libora Kostky. Imperatoři dokázali na gól reagovat rychle a po čtrnácti vteřinách bylo srovnáno zásluhou Václava Karcha. Do vedení se Imperatoři dostali těsně před koncem první třetiny po gólu Honzy Uherka, ale i Kozubová dokázala bleskově odpovědět a po první třetině tak ukazovala tabule nerozhodný stav 2:2.

Ve druhé třetině byli mnohem aktivnější Imperatoři, kteří si vytvářeli více šancí a nakonec se prosadili hned třikrát. Ve třetí třetině využili Imperatoři již druhou nabízenou přesilovou hru, ve které zvyšoval ve 40. minutě Tomáš Honsárek na 6:2 a vypadalo to, že se utkání dohraje v klidu.

Opak byl ale pravdou. Nejprve v čase 43:21 zvyšoval na 8:2 ve hře čtyři na čtyři Václav Karch. Kozubová pak korigovala ve 45. minutě na 8:3 zásluhou Martina Lisztwana. V čase 44:05 byl vyloučen hráč Imperatorů Lukáš Kušnirák za nedovolenou hru vysokou holí a jelikož trefil protivníka do krku, dostal od rozhodčích trest ve hře, což znamená, že nepomůže Imperatorům ani ve čtvrtečním pátém utkání, ani v bojích o medaili. Hořkou tečkou utkání bylo nešťastné zranění Václava Karcha, kterému přejeme brzké uzdravení.

HC IMPERATORS - HC KOZUBOVÁ
8:3 (2:2)(3:0)(3:1)

branky: 9. Karch Va. (Uherek),  15. Uherek (Karch Vo.), 19. Honsárek (Kušnirák), 27. Bukva (Vitásek), 28. Karch Vo. (Uherek), 31. Uherek (Karch Vo.),  40. Honsárek (Marthaus), 44. Karch Va. (Wojtas) - 9. Kostka (Cienciala), 15. Lisztwan (Szmek), 45. Lisztwan (Worek)