Hrádek prvním finalistou

Po třech semifinálových zápasech známe prvního finalistu. Tím se stává tým HC Hrádek, který si poradil s vítězem základní částí, s Monsters.

Vypadalo to, že i třetí vzájemné utkání bude mít jasný průběh. Hrádek vedl ve 12. minutě už 4:0, jenže na počátku druhé třetiny zavelel ke stíhací jízdě Marek Jurčík a Monsters se dostali ve 27. minutě Hrádku na dostřel jediného gólu. V čase 29:50 byl navíc vyloučen hráč Hrádku Michal Goryl, který nedovoleným zákrokem zhatil samostatný únik Ondřeje Chalupy. Od rozhodčích si za tento zákrok vysloužil trestné střílení, ale také trest ve hře. Monsters ale dlouhou přesilovou hru využít nedokázali. Vyrovnat se jim podařilo v čase 39:52 zásluhou Jaroslava Rozkydala. Radost Monsters ale netrvala dlouho, o 40 vteřin vrátil vedení na hokejky Hrádku Jakub Pav. Monsters se snažili o vyrovnání, ale když byl v čase 42:12 vyloučen Hoffman Pavel za nedovolené bránění, bylo jasné, že si Hrádek již utkání nenechá vzít a jako první tým si zajistil účast na finálovém dni.

MONSTERS – HC HRÁDEK

4:5 (0:4)(3:0)(1:1)

branky: 16. Jurčík (Škopek), 19. Rozkydal (Chalupa), 27. Jurčík (Chalupa), 40. Rozkydal (Jurčík) - 6. Pav M. (Szmek), 9. Goryl (Pav M.), 11. Goryl, 12. Drapa (Szlaur), 41. Pav J. (Szlaur)

Druhým semifinalistou, který se přiblížil vysněnému finále, je Kozubová. I třetí zápas mezi ní a Imperatory musely rozhodovat samostatné nájezdy.

Do zápasu lépe vstoupila právě Kozubová, když se v čase 3:49 prosadil Haratyk David. Před polovinou druhé třetiny to bylo již 3:0 a vypadalo to, že i v tomto zápase máme jasného vítěze. Ale stejně jako Monsters, tak ani Imperatoři se nevzdali a do konce druhé třetiny zásluhou Lukáše Marthause a Petra Bukvy snižovali na 3:2. V čase 42:27 pak na 3:3 vyrovnával Tomáš Honsárek a Imperatoři byli zpět v zápase. Do konce třetí třetiny se dostali ještě k několika slibným střelám, ale žádný puk již za záda gólmana Logického neprošel. O vítězi tak museli rozhodnout nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl ve čtvrté sérii Pszczolka Robert. I díky němu si může Kozubová již v úterním utkání zajistit postup do finále.

HC KOZUBOVÁ – HC IMPERATORS

4:3 sn. (1:0)(2:2)(0:1)

branky: 4. Haratyk, 17. Lisztwan, 23. Cienciala (Haratyk), roz. nájezd Pszczolka - 23. Marthaus (Mikula), 28. Bukva (Mikula), 43. Honsárek (Mikula)